צוות החכמים

צוות החכמים

צוות החכמים הינם בעלי האתר אשר אוהבים לכתוב על כל דבר ועל כל נושא, אבל בעיקר כמובן בכל הקשור לעולם הלימודים. אם יש לכם כל שאלה לגבי לימודים, אנחנו כאן.

לימודי תכנות

טיפול בלי תרופות? בואו ללמוד מהי פסיכותרפיה

לא מעט אנשים נוטים לחשוב כי פסיכולוג ופסיכותרפיסט הם אותו הדבר, אך מדובר על טעות נפוצה מאוד. פסיכולוג או איש מקצוע אחר, ופסיכותרפיסט הוא איש מקצוע שונה. כך שאין לכם מה להשוואת בין אנשי המקצוע האלה, כל אחד מהם יעניק לכם טיפול אחר לחלוטין. פסיכותרפיסט הוא איש מקצוע שעבר את ההכשרה הנדרשת, ולכן הוא יכול להיות כל איש מקצוע אחר שעשה הסבה לתחום המעניין הזה.

אז מהי פסיכותרפיה? היא שיטת טיפול מיוחדת שבה כל איש מקצוע נוקט בגישה מעט שונה. מטרתה היא לרדת לרזולוציות הכי נמוכות בנפש של האדם, ולנסות להבין את הסיבות שבגללן הוא חובה בעיות כאלה ואחרות. הבסיס של פסיכותרפיה היא לדבר על מה שכואב, ומכאן גם ניתן להוציא את מה שיש על הלב.

פסיכותרפיה אינה מעוגנת בחוק 

אז אחרי שהבנתם מהי פסיכותרפיה, אתם צריכים להבין כי בשונה מהתחום הפסיכולוגי – התחום הזה לא מעוגן בחוק. אך זה יכול להשפיע עליכם? באופן עקרוני כל אחד יכול להציג את עצמו בתור פסיכותרפיסט, ואין בכך עבירה פלילית – גם אם הוא לא התעסק בתחום או עבר הכשרה מיוחדת. זוהי הסיבה שניתן לראות הרבה מאוד אנשי מקצוע בתחום הזה, אנשי מקצוע שהחליטו כי זה הייעוד שלהם.

טיפול פסיכולוגי ללא תרופות

אחת מגולות הכותרת שאתם צריכים לדעת על פסיכותרפיה היא שמדובר על טיפול לא כרוך במתן תרופות שום שלב. זה אחד מהדברים המרכזיים שאתם צריכים לדעת כאשר אתם מבררים מהי פסיכותרפיה. בלא מעט מקרים כאשר אתם תקבלו טיפול פסיכולוגי, אתם תצטרכו לקבל גם טיפול תרופתי – כאן זוהי לא אופציה. האמונה מאחורי התחום הזה הוא שניתן לפתור את הבעיות גם ללא תרופות, לעיתים זה מצליח אפילו הרבה יותר מהמצופה.

לפסיכותרפיה אחוזי הצלחה גבוהים

לא סתם מדובר על אחת משיטות הטיפול המבוקשות ביותר בישראל ובעולם כולו. אם אתם תבחרו את המטפל הנכון, אתם תגיעו למצב שבו יש לכם סיכוי סביר לפתור את כל הבעיות שמפריעות לכם. אחוזי הצלחה גבוהים מאוד כמו שיש לפסיכותרפיה לא תוכלו למצוא באף שיטת טיפול אחרת. כך שאם אתם עדיין לא ממש בטוחים, שווה לכם להבין כי מדובר על שיטת טיפול שעשויה לשנות את החיים שלכם.

אל תטאטו את הבעיות מתחת לשטיח

עכשיו אחרי שהבנתם לעומק מהי פסיכותרפיה, אתם צריכים לקחת בחשבון שאסור לכם לטאטא את הבעיות שלכם מתחת לשטיח. לא מעט אנשים רואים באפשרות הזאת כאפשרות הטובה ביותר, אך בפועל מדובר על האפשרות הגרועה ביותר שתוכלו לבחור בה. תבחרו לכם פסיכותרפיסט שתוכלו להסתייע בו על מנת להציף את כל הבעיות שמפריעות לכם, ומכאן בתוך זמן קצר אתם תוכלו לראות איך כל הצרות שלכם נעלמות.

שתפו חברים!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp