צוות החכמים

צוות החכמים

צוות החכמים הינם בעלי האתר אשר אוהבים לכתוב על כל דבר ועל כל נושא, אבל בעיקר כמובן בכל הקשור לעולם הלימודים. אם יש לכם כל שאלה לגבי לימודים, אנחנו כאן.

Depositphotos_223137352_s-2019 (1)

קורס התמכרויות

קורס התמכרויות כולל לימודים בנושא של גמילה ממשככי כאבים וסמים, כמו גם מאלכוהול והימורים, אפילו גמילה משופינג אובססיבי. אם אתם מרגישים שאלו האוכלוסיות שאתם מעוניינים לעבוד עמן, השורות הבאות עבורכם.

למי נועד קורס התמכרויות (או גמילה מהתמכרויות)? קורס התמכרויות נועד עבור מטפלים מתחומי טיפול שונים, אך גם עבור אנשים אשר עובדים בזרועות החוק כמו שוטרים, קרימינולוגים, סוהרים ועוד. כמו כן, הקורס עשוי מאוד להתאים לפסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מדריכי נוער ואף מורים. אם אתם מעוניינים להירשם לקורס זה, הנה כל הפרטים הרלוונטיים לפניכם.

קהל היעד של קורס התמכרויות

קהל היעד של קורס התמכרויות כולל שוטרים וסוהרים, קרימינולוגים, מדריכי נוער, מורים, פסיכולוגים ופסיכיאטרים, מטפלים בעזרת בע"ח, מטפלים במוסיקה, מטפלים באומנות ועוד. בפועל, קורס התמכרויות מתאים לכל מטפל או מי שמגיע עם רקע בתחום.

מבחינת תנאי הקבלה לקורס, במוסדות מסוימים מספיק לעבור ראיון קבלה או וועדת קבלה לקורס. במוסדות אחרים יהיה את הצורך להציג תואר אקדמאי. הקורס מספק ארגז כלים להתמודדויות עם גמילה ממשככי כאבים וסמים, אלכוהול, הימורים ועוד.

משך הלימודים של קורס התמכרויות

בעוד שחלק מהסטודנטים נרשמים לקורס ערב, אחרים לומדים במסגרת מלאה קורס התמכרויות. לרוב, הלימודים נמשכים כ-200-300 שעות אקדמאיות. רוב הסטודנטים מסיימים את הקורס לאחר כ-509 חודשים. כמו כן, ניתן להירשם לקורס זה במתכונת של ערב בלבד, אך סביר להניח שייקח לכם יותר מ-8 חודשים לסיים את הקורס.

חשוב להבין כי, הקורס מעמיק בכל מה שקשור לגמילה מאלכוהול, גמילה ממשככי כאבים וסמים, הימורים ועוד. מדובר בנושאים מורכבים, שיהיה קשה לכסות אותם תוך פחות מ-5 חודשים. במיוחד אם אתם נרשמים למסגרת ערב בלבד, שכידוע, היא יותר מצומצמת.

נושאי הלימודים בקורס התמכרויות

מעבר לכך שתעמיקו בנושאים כמו גמילה ממשככי כאבים וסמים, או אלכוהול ואפילו שופינג, הלימודים יכללו גם תחומים כמו פסיכולוגיה, אפידמיולוגיה, חוק, משפט ועוד. בפועל, מדובר בקורס מאוד מעמיק ורוחבי, שמעניק לכם יכולות טיפוליות חדשות וסט כלים חדש לגמרי.

אם אתם גם ככה מגיעים מעולם הטיפול, יהיה לכם כנראה די קל להשתלב בכל מה שקשור ללימודי התמכרויות. אם אינכם מגיעים עם רקע טיפולי, ייתכן שאתם מגיעים עם רקע בעולם ההתמכרויות, וגם זה בסדר גמור. כמו כן, ייתכן שתצטרכו להשלים מספר תחומי לימוד לפני הרשמה לקורס התמכרויות.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס התמכרויות?

בעוד שחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מזכים את הבוגרים בתעודה מטעם הרשות הלאומית למלחמה בסמים, מוסדות אחרים מספקים תעודת גמר בלבד. לאחר סיום הקורס, תוכלו לעבוד בתחום של גמילה ממשככי כאבים וכדורים, תרופות, סמים, אלכוהול, שופינג, הימורים ועוד. בין אם אתם מקבלים תעודת גמר מסוג כזה או אחר, הכי חשוב שהלב והנפש שלכם קודמים להכול.

בסופו של דבר, מדובר בתחום של שליחות. אם אתם מעוניינים לעבור עם מכורים, אתם מבצעים שליחות מסוימת שרק אתם יודעים כיצד היא מרגישה. ומכיוון שמדובר בשליחות, כנראה שאף אחד לא יעצור אתכם. אז אם אתם מרגישים שקורס התמכרויות הוא בשבילכם, לכו על זה ואל תחששו. בסופו של יום, אתם הם אלו שמביטים בעצמכם במראה ומסופקים מהעשייה שלכם.

שתפו חברים!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp